16.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

СДСМ: Мицкоски договара зделки во име на Арсовска, институциите да истражат и да постапат

Најчитани вести

Христијан Мицкоски кажа дека преговарал со компании и дека бил во завршна фаза за подготовка на тендерска документација за набавка на автобуси за Град Скопје. Зошто Мицкоски преговарал во име на Арсовска за набавка на автобуси и како може претседател на партија да подготвува меѓународни тендери?

Дали заради Мицкоски е прекинат проектот за бас рапид транспорт во Скопје, поддржан од ЕБРД? Од ЕБРД не се добиваат тендери.

Дали и претседателот на Советот Трајко Славевски е вмешан во оваа партиска операција? Очигледно на повидок е нов голем скандал на ВМРО-ДПМНЕ, се вели во соопштението од СДСМ.

И Груевски вака преговараше со Јанкуловска, за тоа на М. Вака Јанушев преговараше со Јанакиевски за кинеските автобуси. Вака и Груевски најавуваше трамвајски автобуси во Скопје.

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истата корумпирана партија од времето на Груевски.

Институциите треба да го истражат овој случај и да постапат, Арсовска мора да одговори на сите овие прашања, се вели во соопштението од СДСМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com