25.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

СДСМ : Мицкоски да ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за Барањето, аболицијата на криминалци нема да заживее

Најчитани вести

Ова е шанса за пратениците на опозицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ да покажат дали се за правда или ќе слугуваат на криминалците.

Христијан Мицкоски нека ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за Барањето.За предметите за кои се води постапка пред СЈО а сега се преземени од ЈО правда мора да има.

ВМРО-ДПМНЕ стои зад иницијативата пред Уставниот суд која има за цел да ја оживее аболицијата на Ѓорге Иванов против која застанаа сите слободоумни граѓани освен режимската ВМРО-ДПМНЕ. 

Со отворање на постапка пред Уставниот суд за оценка на членот 11 од Законот за помилување се заканува голема опасност за постапките кои се водат за прислушуваните материјали.

Инсталациите на ВМРО-ДПМНЕ во судството и обвинителството прават се за да го попречат владеењето на правото и да го урнисаат правосудниот систем.

Но, колку тоа да им се допаѓа на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски или не, граѓаните и институциите нема да им дозволат да го опструираат правосудниот систем, се наведува во соопштението на СДСМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com