19.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

СДСМ: Милошоски фатен во нова лага

Најчитани вести

„Антонијо Милошоски главен дезинформатор во ВМРО-ДПМНЕ се обиде да се сокрие зад социјалните мрежи.

Наместо да излезе и да одговори какви пресуди и за какви дела добил во Германија во 2004 и во 2005 година, кусо време пред да стане министер.

Според информации, но и документи објавени јавно во повеќе медиуми, судот во градот Ахен пресудил дека Милошоски сторил кривично дело и затоа бил осуден и казнет“, велат СДСМ.

„Сега Милошоски е фатен во нова лага.

За овој голем домашен, но и меѓународен срам, тој, но и неговиот шеф Христијан Мицкоски имаат обврска да излезат пред граѓаните.

Тоа што Мицкоски го покрива Милошоски говори дека и тој е на страната на лагата, срамот и криминалот“, се наведува во соопштението на СДСМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести