18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

СДСМ: Институциите покажаа капацитет за обезбедување на правдата

Најчитани вести

Христијан Мицкоски, бранителот на криминалот и потрчко на Никола Груевски и Сашо Мијалков, вчера доживеа нов пораз откако институциите покажаа подготвеност и капацитет за обезбедување на правдата за сите подеднакво, велат од владејачкиот СДСМ утрово преку соопштение.

„Правдата е најголемиот дебакл на потрчкото Мицкоски и, за негова жал, правдата ќе ја има сè повеќе и почесто. Мицкоски ги призна сите злодела на ВМРО-ДПМНЕ, тој по сопствено признание е единствен на браникот на криминалот и затоа е јасно зошто ја држи партијата во заложништво, само за да ги заштити Груевски, Мијалков, Камчев, Милошоски, Димовски, Јанушев“, велат од СДСМ.

Владејачката партија наведува дека одговорност за обидот за бегство на Мијалков мора да има и ќе има, но ќе има одговорност и за сите бивши и сегашни функционери од ВМРО-ДПМНЕ против кои се водат процеси пред судовите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com