8.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

СДСМ: Дојди Груевски, во затвор ќе имаш повеќе време за статуси со смајлиња и срценца

Најчитани вести

Граѓаните расчистија со темните улички на Груевски, во затвор ќе има уште повеќе време за статуси, смајлиња и срценца, велат од СДСМ, по последниот статус кој пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, го објави на својот фејсбук профил.

Од владејачката партија велат дека „криминалецот во бегство, Никола Груевски во негов, препознатлив кукавички стил се прави јунак од тастатура, далеку од своите сограѓани.“

„Дојди Груевски и соочи се со гневот на граѓаните. Македонците и сите заедници од земјава расчистија со темните улици на Груевски, сега одиме напред по светли патишта. Таа светлина Груевски не може да ја почувствува скриен од својот народ. Таа светлина е светлина на напредокот. Светлина на економски раст од 4.1 отсто, раст на платите и пензиите, намалување на невработеноста на историски најниски 17,8 отсто, на рекорден раст на странските инвестиции. Од друга страна е темнината на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, темнина на криминал, корупција, отворени судски предмети за тешки кривични дела и правосилни затворски пресуди за неправдите и криминалите што ги правеа врз својот народ цели 11 години“, велат од СДСМ.

Во затворот кој го чека, додаваат од таму, Груевски ќе се соочи со казната за тоа што го газеше народот.

„Груевски, дојди во родната земја да ја отслужиш казната за злоделата, во затвор ќе имаш уште повеќе време за статуси, смајлиња и срценца“, му порачаа на Груевски од СДСМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести