Home » Своевремено за него жените „сечеа вени“, а денес не би го препознале прочуениот Езел (ФОТО)

Своевремено за него жените „сечеа вени“, а денес не би го препознале прочуениот Езел (ФОТО)

by Lina Muslija

Кенан Имирзалиоглу е роден на 18 јуни 1974 година во Анкара, како најмлад од трите деца. Со задоволство се сеќава на своето детство на фармата, играјќи си со кози и овци, трчајќи по ливадите. Од селото заминал да учи во Истанбул, каде што неговото убаво лице и аполонско тело, особено неговата висина од 1,93 м, го однеле директно на модните писти. Во 2001 година беше прогласен за најдобар машки модел во светот. „Мојот дедо беше повисок и покорпулентен од мене. Мојот брат и постарата сестра, кои со својата тетка води бутик за венчаници во Анкара, се исто така високи“, вели Кенан.

Тој се прослави со серијата „Езел“, која беше инспирирана од романот „Грофот Монте Кристо“ на Александар Думас, а ја донесе приказната за Омер Учар, кого неговите поранешни пријатели го поставиле да ги плати нивните злосторства и да замине на доживотен затвор. Додека бил во затвор, тој поминал години смислувајќи како да избега и да им се одмазди. Тој успеа да се најде на слобода и стана Езел Барјактар, успешен бизнисмен кој е подготвен да плати за 12-те години поминати зад решетки.

Се гордее со своите бунтовнички денови, како и со искуството во манекенството, а многу рационално ужива во парите и славата, не дозволувајќи им да му го заматат умот и да го издигнат на височини од кои лесно паѓа.

Езел го играше Кенан Имирзалиоглу, еден од најпопуларните турски актери, а малку е познато дека има аристократско потекло. Кенан, имено, потекнува од Узун Хасан, кој бил султан во династијата Ан Којунлу.

По вртоглавиот успех во серијата, актерот се посвети на приватниот живот. Како еден од најатрактивните турски актери, Кенан секогаш им бил интересен на дамите, но не сакал да ја крие својата најголема љубов. Од мај 2016 година е во брак со актерката Синема Кобал со која имаа две деца.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More