7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Свечени изјави на новоизбраните членови на ДИК

Најчитани вести

Денеска, пред претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери и генералната секретарка, Цветанка Иванова, новоизбраните членови на Државната изборна комисија, дадоа свечена изјава.

Нови членови на највисокото изборно тело во државата, кои беа избрани на 12 јануари 2021 година, се: Александар Даштевски, претседател; Дитмире Шеху – потпретседателка и членови: Борис Кондарко, Оливер Ристовски, Радица Ристеска, Бобан Стојаноски и Кренар Лога.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести