2 C
Skopje
Saturday, February 27, 2021

Бериша: Стоп за полициското дивеење врз мирните албански демонстранти во Скопје

0
Поранешниот претседател и премиер на Албанија, Сали Бериша, ја осуди интервенцијата на полицијата врз демонстрантите...

Николоски: Мијалков требаше да организира пуч во ВМРО-ДПМНЕ, планот на Заев му се удри од ѕид

0
Во вечерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Спасовски: Истрагата мора да покаже каде е пропустот и дали некој помагал на Мијалков

0
Истрагата во овој дел за случајот со Сашо Мијалков мора да покаже за тоа каде...

Мијалков со полициска придружба спроведен во Затворот во Шутка

0
Од неговиот дом на Водно, Сашо Мијалков, со полициска придружба е спроведен во истражниот затвор...

Продолжува поддршката од Турција за македонското земјоделство

0
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа попладнево имаше работна средба со својот турски...

ССМ: Со растот на просечната плата да расте и минималната

0
Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) информира дека се залага минималната плата да порасне на...

Гутереш: Црвен аларм за планетата поради климатските промени

0
Националните климатски цели (НДЦ) не се ни близу до постигнување на она што е дефинирано...

Бездомен пар e 24 години заедно, а немалe пари за венчавка – тоа што овој фризер им го приреди ќе ви ги насолзат очите!...

0
Еден бездомен пар ја откри својата трансформација откако доби изненадувачка промена за гламурозна свадбена фотосесија. Розалин...

Принцот Хари: Жолтиот печат ми го уништи психичкото здравје

0
Принцот Хари се повлекол од кралските должности затоа што британскиот жолт печат бил „штетен за...

Актерката која се прослави со „Хари Потер“ се повлекува од светот на глумата: Ема Вотсон ја замрзна кариерата

0
Познатата британска актерка Ема Вотсон се повлекува од светот на глумата, пренесуваат странските медиуми. Ѕвездата...

Забрзајте го метаболизмот и отстранете пет килограми масни наслаги од стомакот за еден месец!

0
Масните наслаги на стомакот често се јавуваат поради бавниот метаболизам и т.н. „Мрзливи црева“ кои...

Ги примил двете дози на вакцината, па се заразил со Корона вирусот : Еве како може да се случи тоа

0
Словенечки лекар неодамна се врати од Африка, но сè уште не е потврдено дали се...

Мијалков оди во притвор во „Шутка“

0
Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, од денеска оди во притвор во истражниот затвор „Скопје“,...

ЗОШТО ГО ИМАМЕ ОВА НА ЗАБИТЕ? Еве, КАКО самите да се ослободите од тоа- СОСТОЈКИTЕ ВЕЌЕ ГИ ИМАТЕ ДОМА!

0
Главните причини за појавување на забен камен се пушењето и прекумерната конзумација на кафе. Чест проблем...

СКРИЕН СИМПТОМ НА КОРОНА Ако чувствувате болка во градите, веднаш повикајте лекар, тоа е почесто кај жените!

0
Првата задача на лекарите од примарната здравствена заштита е да ја исклучат можноста за акутен...

МОЌЕН ТОНИК ОД ДОМАШНИ СОСТОЈКИ КОЈ ЌЕ ВЕ ПРЕПОРОДИ: Земете една лажица на ден и ќе бидете „како нови“!

0
Се подготвува многу едноставно и е неверојатно моќен! Постојат и природни решенија за одредени здравствени проблеми,...

Има дури 7 различни бои на очите: веројатно претпоставувате која е најчестата, но која е најретката боја?

0
Научниците открија дека одамна, кога сите живееле во топла клима, каде што било сончево цела...

Рома без Џеко ќе го напаѓа Милан

0
Рома, во недела, ќе го пречека Милан, во дерби дуелот во Серија А. „Волчицата“ за...

Манчестер јунајтед против Милан, Динамо Загреб го доби Тотнем во осминафиналето од ЛЕ

0
Денеска во Нион беа извлечени осминафиналните двојки во Лига Европа, најголемото дерби е дуелот меѓу...

Апсење во Будва, три лица планирале убиства

0
Данските државјани Р.Х. (36), Ф.Т.Р. (37) и Л.П. (24) и М.Р. (28) од Андријевица, со...