17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Светот го обожаваше, а потоа беше обвинет дека спиел со убиената внука: Актерот има милиони на сметка, но останал потполно сам!

Најчитани вести

Актерот Морган Фримен беше изложен на голем скандал. Беше обвинет дека имал љубовна афера со својата внука, по што се повлече од јавноста

Во 2015 година, веста за убиството на внуката на Морган Фримен го потресе светот. Имено, Едена Хајнс била избодена со нож на њујоршкото шеталиште на Менхетен.

За убиството бил обвинет нејзиниот тогашен дечко Ламар Девенпорт, кој на суд изнел шокантни обвинувања на сметка на актерот. Имено, Ламар тврдел дека актерот имал љубовна афера со својата внука и дека има докази за тоа.

Неговите тврдења дополнително ги подгреале и гласините што тогаш кружеле. Медиумите со месеци пишуваа за нивната афера.

„Уште полошо е тоа што сериозните медиуми ги преземаат трачевите од таблоидите и ги објавуваат“, рекол актерот тогаш.

Меѓутоа, Ламар ја открил својата СМС-преписка со убиената Едена. Во пораките што тој ги покажал, Едена признава дека била со Фримен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com