31.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

СВЕТОТ ВО ШОК, УМРЕ ЌЕРКАТА НА РЕАЛИТИ ЅВЕЗДАТА! Малиот ангел имаше само осум месеци; ‘Почивај во рајот, принцезо’

Најчитани вести

Кејн во октомври откри дека на неговата ќерка и е дијагностицирана редок и агресивен облик на леукемија

Ешли Кејн, британска реалити sвезда и поранешен фудбалер, откри на социјалните мрежи дека неговата осуммесечна ќерка Азајлија починала по борбата со ракот.

„Почивај во рајот, принцезо. Јас секогаш ќе те чувам во моето срце додека не можам повторно да те држам во рајот “, напиша Кејн на Инстаграм.

Неговата девојка Сафија Вораџи исто така се прости од својата ќерка на социјалните мрежи. „Ти си мојот ангел, моето срце и душа. Почивај во мир, секогаш ќе бидеш со мене и во моето срце “, рече таа.

Кејн во октомври откри дека неговата ќерка Азајлија, која тогаш имаше само два месеци, страда од редок и агресивен облик на леукемија. На почетокот на април, ракот се проширил на нејзиниот мозок, стомак, слезина, бели дробови и бубрези. Последните денови Азајлија ги поминала опкружена со своето семејство.

Пријателите на парот и нивните следбеници изразија сочувство и тага во коментарите.

Британската пејачка Стејси Соломон беше меѓу првите. „Таа е доказ дека може да поминете низ пекол и да бидете ангел. Жал ми е за секое дете и родители кои страдаат, страдале и никогаш нема да престанат да страдаат. Ова е многу сурово и нефер. Почивај во мир, Азајлија “, рече таа.

Реалити sвездата Моли Меј Хејг исто така не ја криеше својата тага. „Рајот го доби најслаткиот ангел. Срцето ми е скршено “, прокоментира натпреварувачката на ‘Love Island ’.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести