10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

СВЕЖО И ВРНЕЖЛИВО Попладне разведрување со температура до 21 степен

Најчитани вести

Времето ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во западните и јужните делови со повремен дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има намалување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури ќе се движат од 7 до 15 степени, а дневните од 13 до 21 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и свежо со утринска температура до 12 степени, а дневна до 21 степен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com