21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Свадбена поворка на 52 парови качени на слонови: Невообичаена масовна венчавка на Денот на вљубените

Најчитани вести

Во придружба на група танчери и музичари, поворка од 52 вљубени парови на слонови , на Денот на вљубените, дојде на групна свадбена церемонија во Ботаничката градина во тајландската провинција Чонбури источно од Банкок.

„Одамна планирав дека, ако се омажам, ќе имам необична церемонија на венчавка“, рече Патифат Пантанон (26), кој денес се жени, пренесува Ројтерс.

Оваа година бројот на младенци е помал од претходните поради епидемијата на вирусот корона, а директорот на Ботаничката градина, Кампон Тансака, вели дека луѓето се чувствуваат побезбедни поради спроведувањето на строгите антиепидемиски мерки, пишува Танјуг.

Забраната за туристички посети сè уште беше на сила во Тајланд минатиот април, поради што странските посетители не доаѓаат во оваа туристичка земја.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com