34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Свадбата заврши, а сега на ред е медениот месец: Познато каде планираат да заминат Вељко и Богдана

Најчитани вести

Минатиот викенд беше обележан со свадбата на Богдана Родиќ и Вељко Ражњатовиќ, за која се’ уште се зборува, а сега се појавија информации за медениот месец, како и за плановите на младите за заедничкиот живот.

„Во почетокот ќе живеат во вилата на Цеца. Богдана и Вељко сакаат да купат поголем стан на некоја добра локација во Белград. Бидејќи планираат голема фамилија, сакаат да имаат свој кров над главата“ – наведува извор на српски „Информер“.

Истиот извор навел дека младенците планираат меден месец, но се’ уште не знаат дали ќе отидат на истиот поради бременоста на Богдана. Споменатиот извор наведува дека убавата невеста сакала да го посети Дубаи, кој засега им е прв на листата за патување од соништата.

По свадбата на деценијата инаку сите се прашуваа каде ли ќе живеат младите откако ќе се венчаат и каде ќе го дочекаат раѓањето на нивното прво дете кое треба да пристигне оваа пролет.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com