14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Сања Лукареска: Овие избори не се историски, но изборот може да има историски последици

Најчитани вести

„ВМРО-ДПМНЕ е пуштено на нај јако со пропагандата на лажни вести. Со самото тоа и тие самите се лажни. Но ние во Центар ги издржавме шамарите, ќе ги идржиме и лажните вести“, порача Заменик претседатеката на СДСМ Сања Лукареска, од митингот на СДСМ во општина Центар на промоцијата на кандидатот за градоначалник, Горан Герасимовски.

Осврнувајќи се на програмата на политичкиот опонент ВМРО-ДПМНЕ, Лукареска потсети дека тиe зборуваат за промени, но рече дека промените се одамна почнати и дека од нив нема враќање.

„Зборуваат за иднина, но за нив иднина е само ако тие се во неа. Ако се вратиме во нивната иднина, оваа земја тешко ќе преживее, зборуваат дека ова се навидум локални избори, не ова се ствaрни како и нивната политичка пропаст.“ рече Лукареска..

Заменик претседателката на СДСМ потсети на одговоноста како одлика на партијата, но дека сега сите заедно имаме одговорност да не дозволиме да ни се врати  режимот од белата палата.

Овие избори не се исторски, но изборот може да има историски полследици зашто ние во Центар тоа го чуствуваме многу добро, со години наназад, а доказ за тоа е скапиот кафез како го нарече проектот Скопје 2014.

„Затоа без двоумење треба да гласаме за бројот 12,  сега е време за најдоброто, а тоа е овој скоромен и чесен човек Гооран Герасимовски како и советничката листа на СДСМ

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com