23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Сашко Коцев е најдобар филмски актер и ја доби наградата „Златна рамка“

Најчитани вести

Сашко Коцев е добитник на наградата филмски актер, Кирил Спасевски филмски автор, а прзнанието филмски работник му припадна на Бранко Петровски на четвртото издание на маифестацијата „Златна рамка“ во организација на Друштвото на филмски работници на Македонија.

var ai_script = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_viewport (ai_script [ai_script.length – 1]);

Почесната награда за странски автор која за прв пат се доделува ќе му биде врачена на српскиот филмскиот актер, режисер и продуцент Драган Бјелогрлиќ.

Церемонијата на доделување на наградите во присуство на странски гости ќе се одржи на отворањето на „Златна рамка 22“, на 9. јуни во хотелот „Александар Палас“, со почеток во 20 часот.

Манифестацијата „Златна рамка“ годинава се одржува од 9 до 12 јуни, во киното „Фросина“ во Младинскиот културен центар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com