5.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман именуван за премиер

Најчитани вести

Според указот на кралот Салман, престолонаследникот Мохамед „ќе биде претседавач на Советот на министри“.

Во Саудиска Арабија, кралот е шеф на државата и претседава со Советот на министри.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести