7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Сари: Тоа што во моментов сме први, ништо не значи

Најчитани вести

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари по победатa (2:1) во дербито со Интер синоќа на гостински терен во 7. коло од италијанскиот шампионат, не дава големо значење на пласманот на табелата во овој сегмент од првенството.

– Да се ​​дојдеме до прво место сега не значи многу. Најважно е дека игравме добро, со карактер и решеност против тимот кој досега победи на секој натпревар. Треба да работиме за да доминираме во натпреварот, да имаме територијална супериорност, за да можеме да поминеме цело време на страната на ривалот. Овој состав е навикнат да се брани многу подлабоко, но гледаме одредени подобрувања во оваа смисла. Чувствувам дека можеме да станеме многу подобри. Ова е постепен процес. Во моментов, можеме да го добиеме резултатот, дури и ако не играме 100%, изјави Сари.

Јувентус по седум кола во Серија А води со 19 бода, пред Интер кој има 18.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести