9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Сари: Секогаш сум опкружен со скептици и знам само еден начин да се ослободам од скептицизмот

Најчитани вести

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, го даде првото големо интервју по доаѓањето на новата позиција. Тој го наследи Масимилиано Алегри на клупата на „бјанко-нерите“ и предизвика низа негативни реакција за тоа колку ќе биде успешен со новиот клуб.

– Скептиците ме опкружуваат насекаде. Беа во Емполи, Наполи и Челзи. Се преселив во Јувентус од Челзи. Сега има помалку скептицизам, но сè уште очекувам одредени негативни реакции. Во фудбалот, знам само еден начин да се ослободам од скептицизмот: да победувам и да победувам. Сè што можам да направам е да направам шоу, изјави Сари.

Тој со Јувентус ќе се обиде да ја продолжи доминацијата во италијанскиот фудбал во последната деценија, но ќе се обиде и да ја освои Лигата на шампионите, нешто што не му успеа на неговиот претходник.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести