27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Сари полуде после првиот домашен кикс: Игравме без мозок!

Најчитани вести

Тренерот на Јуве беше бесен после ремито со Сасуоло, со играчите зборувал само 30 секунди.

Јувентус му го препушти првото место на Интер, и тоа со кикс на свој терен против Сасуоло, а тоа е нешто необично за Маурицио Сари, под чие водство Јуве досега ги добиваше сите домашни мечеви во италијанската лига. Сасуоло е првиот кој си замина непоразен од гостување кај Старата дама и тоа беше доволна причина за лутината на стручњакот.

„Им дававме премногу простор. Евтино ги губевме топките, игравме без мозок. Не бевме фокусирани, нападите беа бавни, средниот ред како да не постоеше. Головите што ги примивме беа резултат на низа грешки како лошо вратена топка. Кога не си фокусиран, се случуваат вакви работи. После мечот, со играчите разговарав 30 секунди. Ни фалеа душа и мозок. Реакцијата дојде предоцна“, рече Сари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com