Home » Сара Харалсон и Барни Есвил – кантри музика од светски изведувачи во Јавна соба

Сара Харалсон и Барни Есвил – кантри музика од светски изведувачи во Јавна соба

by Lina Muslija

Проектот наречен „Здраво пријателе“ на Сара Харалсон и Барни Есвил има за цел да ја претстави кантри музиката во сите нејзини аспекти и варијации – класична и современа, во нејзината американска и европска верзија. Концертната програма ќе биде изведена само еднаш во еден град од секоја од земјите од источен Балкан. Во Скопје ќе се одвива на 30. август во Јавна соба, со почеток од 21.00 часот, а влезот е слободен за сите.

Заедничкиот проект на Сара и Барни содржи интересна мешавина од кантри хитови, песни од новообјавениот албум на Сара Харалсон и оригинални песни од Барни Есвил. Ќе го слушнете и дуото како ги изведува песните кои ги прославија низ светот. На концертите ќе има и друг музичар од исклучителна класа, Ендрју Куглер од Нешвил, тапанар во бендот US Navy.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More