28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Санчез во аут до крајот на годината?

Најчитани вести

Санчез е на позајмица од Манчестер јунајтед во Интер и таман кога се чинеше дека почна да се враќа во форма, заработи повреда.

Тој се повреди на мечот меѓу Чиле и Колумбија и тоа при дуел со играч на Јувентус, Хуан Квадрадо.

Чилеанската федерација потврди дека Санчез со повреда на зглобот отпатувал во Италија каде што ќе има детални тестови по кои ќе се знае тежината на повредата и времето за рехабилитација.

Според некои медиуми Санчез најмалку два месеци ќе биде во аут што значи дека за него нема повеќе фудбал во 2019 година.

Но точно ќе се знае по официјалните информации кои треба да ги соопшти Интер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com