12.8 C
Skopje
Monday, September 27, 2021

Санкционирани 93 возачи во Куманово за брзо возење

Најчитани вести

На подрачјето на СВР Куманово вчера попладне е спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои возат побрзо од пропишаната брзина.

Санкционирани се 93 возачи во периодот од 14 до 20 часот.

– Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com