23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021

Санкционирани 75 возачи во Сарај, девет без возачка

Најчитани вести

На територијата на Сарај во тект на вчерашниот ден изречени се 75 мерки меѓу кои за возење без возачка дозвола девет санкции, осум за технички неисправни и нерегистрирани возила, пет санкции за користење мобилен телефон.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, изречени се и осум мерки за некористење сигурносен појас, седум за минување на затворен сигнал (црвено светло), шест за непрописно престројување.

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, наведуваат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести