9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Санкционирани 70 возачи за возење под дејство на алкохол

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи, вчеравечер спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територија на Република Македонија.

Во период од 23:00 до 04:00 санкционирани се 70 возачи.

-Од нив, 12 се на територија на СВР Скопје, по 11 на територијата на СВР Тетово, СВР Охрид и СВР Штип, девет на територија на СВР Велес.

МВР информира дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат на почитување на сообраќајните правила и прописи со цел побезбеден сообраќај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com