17.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Санкционирани 355 граѓани за неносење маска

Најчитани вести

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 355 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести