8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Санкционирани 158 возачи во Скопје, 73 за брзо возење

Најчитани вести

Во рамки на засилените акциски контроли Министерството за внатрешни работи во областа на сообраќајот, во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје изреченини се вкупно 158 мерки.

Меѓу нив за возење над дозволената брзина 73 санкции, 22 за возење под дејство на алкохол, 18 за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Изречени се и 11 мерки за возење без возачка дозвола, девет за возач почетник.

-Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, повикуваат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести