4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Санкционирани 148 возачи во Скопје, 17 за брзо возење

Најчитани вести

На територија на град Скопје изречени се вкупно 148 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 17 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 12 санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Изречени се 14 пет санкции за користење мобилен телефон при возење, пет мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за возење под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Најнови вести