-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Сане може да се пресели во Челзи

Најчитани вести

Крилниот напаѓач на Баерн Минхен, Лерој Сане, може да се врати во Премиер лигата, пренесува „ Talksport“.

Според британската спортска радио-станица, 25-годишниот фудбалер има намера да го напушти германскиот клуб во зимскиот преоден рок. Челзи, Арсенал и Тотенхем покажуваат интерес за Германецот. Фаворит за Сане е Челзи кои настапува во Лигата на шампионите.

Сане се приклучи на минхенскиот клуб во јули 2020 година. Од 2016 до 2020 година, Германецот играше на англиското првенство за Манчестер сити.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com