10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Само од пенал Салцбург и Севилја можат да постигнат гол

Најчитани вести

Фудбалерите на Салцбург и Севилја на неверојатен начин го отворија натпреварите, кои ги играат во Г-групата, во Лигата на шампионите. Во првите две кола, овие два тима постигнале пет гола, сите со удари од белата точка. Ова е единствен случај во Лигата на шампионите.

Меѓусебниот дуел, во првото коло на „Рамон Санчез Писхуан“, заврши 1:1. За Салцбург на овој натпревар беа досудени три најстроги казни.

Синоќа, Салцбург двата гола против Лил ги постигна со удари од белата точка, а пенал ја спаси Севилја од пораз кај Волфсбург.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com