-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Само вакцинирани дипломати ќе присуствуваат на Генералното собрание на ОН

Најчитани вести

Сите дипломати кои ќе присуствуваат на седницата на Генералното собрание на ОН следната недела ќе треба да покажат доказ за вакцинација против коронавирусот во согласност со правилата што важат во Њујорк.

Во писмо до претседателот на Генералното собрание, Абдула Шахид, на 9 септември, властите во Њујорк наведоа дека сите присутни во седиштето на ОН ќе треба да покажат доказ за вакцинација против Ковид-19. Градските власти велат дека салата на Генералното собрание на ОН е конвенциски центар што подлежи на истите правила како и повеќето затворени простории во Њујорк.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com