-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Јусеин Болт доби близнаци

Најчитани вести

Светскиот рекордер на 100 и 200 метри, Јусеин Болт и неговата партнерка Кеси Бенет, станаа родители на близнаци. Болта, веста ја објави на Инстаграм.

Интересно, Болт, решил едниот син да се вика Тандер (Гром), а неговиот брат Сејнт Лео Болт. Болт и неговата партнерка Кеси Бентет, од 2000 година ја имаат ќерката Олимпија Лајтнинг (Молња).

Јусеин Болт е еден од најуспешните спортисти во историјата. На три олимпијади (2008, 2012, 2016), вкупно освоил осум златни медали.

Тој е светски рекордер на 100 (9.58 секунди) и 200 метри (19.19 секунди).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести