-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

Самопопишани 148.719 лица од дијаспората

Најчитани вести

Преку апликацијата за самопишување на дијаспората заклучно со 08:00 часот денеска се евидентирани 148 719 лица.

Самопопишувањето на државјаните кои живеат во странство започна на 1 март и ќе трае до 21 април.

Пописот на населението во земјава почнува на 1 април и ќе се одвива до 21 април, согласно утврдените протоколи за заштита од Ковид 19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com