17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Самитот на НАТО ќе се одржи во Брисел на 14 јуни

Најчитани вести

Генералниот секретар на НАТО соопшти дека самитот на лидерите на земјите членки на НАТО ќе се одржи на 14 јуни во Брисел.

-Агресивното делување на Русија, терористичката закана, сајбер нападите, последиците од климатските промени врз безбедноста и растот на моќта на Кина, рече Јенс Столтенберг, се главните теми на кои ќе се разговара.

Ова ќе биде првиот самит на американскиот претседател Џо Бајден.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести