21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Сама, плаче, бремена, со бебе во прегратка: Приказната зад најтажната фотографија на Бритни Спирс ќе ви го скрши срцето!

Најчитани вести

Една од најчесто објавуваните фотографии од денот кога поп принцезата мина низ многу тежок период е онаа каде Бритни седи во ресторан и плаче.

Од моментот кога стана позната личност, Бритни Спирс секогаш имаше папараци на нејзините потпетици. Тие влијаеле и управувале со нејзиниот живот дури и повеќе отколку што можеше да се замисли во тие денови, а сето тоа кулминираше една вечер во 2007 година, кога пејачката ја избричи главата и нападна фотограф со чадор.

Со години и го правеа животот мизерен и ја фотографираа во бројни животни ситуации, а нејзините солзи во Њујорк во 2006 година сè уште се паметат.

Во тие денови Бритни Спирс престојуваше во хотелот „Риц Карлтон“ и секој ден ја придружуваа дури триста папараци. Пејачката во тоа време беше бремена и се грижеше за нејзиниот осуммесечен син Шон, а насловите што ја следеа секоја приказна за неа беа многу непријатни и пресудни. Медиумите анализираа како Спирс го држи своето дете, како оди додека го носи, дали и како го врзала во автомобилот, дали е добра мајка …

Затоа не е изненадувачки што беше овековечен моментот кога пејачката се сопна додека го носеше детето во едната рака и чаша во другата рака. Телохранителот и помогнал да не падне, а папараците овој момент го дочекале лесно. После тоа, Бритни отишла во продавница за играчки, а потоа во блискиот ресторан, каде што седнала, нарачала пијалок со насмевка и се расплакала. Лицето го криеше зад нејзиниот син, но фоторепортерите, како и во сите други ситуации кога пејачката беше надвор од нејзиниот дом, го сликаа и овој момент.

После тоа, пејачката отишла на вечер и ја поправила шминката, а потоа го напуштила ресторанот.

Во следните години се појави гласина дека сопственикот на ресторанот и рекол да влезе во објектот за да се скрие од папараците, а потоа дозволил да се фотографира, но тоа никогаш не било потврдено.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com