17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Салма Хајек откри зошто на 55-годишна возраст решила да објави секси фотографии во бикини!

Најчитани вести

Атрактивната Мексиканка, sвезда на многу холивудски хит филмови, вклучувајќи го и „Фрајд“, во кој ја играше познатата Фрида Кало, неодамна ги воодушеви своите следбеници на социјалните мрежи со фотографии во бикини.


Според неа, 54-годишната Салма Хајек нема да имаме можност повторно да ја гледаме во костими за капење, на фотографиите со кои се пофали на својот профил на Инстаграм, бидејќи сè што објавуваше во последните месеци е направено за време на истиот одмор во егзотична дестинација.

‘Морав да ослабам многу килограми и да вежбам многу за да скокнам во бикини кон крајот на минатата година. Драго ми е што направив многу фотографии и горда сум на нив. Тие беа формирани во првата недела од мојот одмор. И тогаш слушнав дека сите повторно ќе бидеме во карантин, затоа повеќе не штедев на храна “, рече Салма Хајек и додаде со смеа:

„Можеби им здодеав на луѓето со тоа, но не им давам одмор. Ќе помислат дека носам бикини цел ден, но не, сите се од истата локација и наскоро ќе останам без нови фотографии.“

Најнови вести