7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Салма Хајек на 55 години го покажа своето совршено тело во костим за капење, фановите полудеа!

Најчитани вести

Актерката Салма Хајек објави две фотографии на кои позира во бикини на Инстаграм, и покажа толку совршено тело што е тешко да се поверува дека е изгледа така во педесеттите години.

На првата фотографија актерката позира во плиткото миејќи го лицето, а на втората медитира на песок.

„Ние мора да го зачуваме мирот“, напиша таа во описот. Фотографиите добија скоро половина милион лајкови за помалку од еден час, а фановите ја преплавија со комплименти.

„Божица“, „Убава како и секогаш“, „Ти си толку секси“, „Убавица“, беа некои од коментарите. Инаку, Салма ќе наполни 55 години во септември оваа година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com