Home » Сали: Со документарецот на ИРЛ „Убиство во Тетово“ беа кажани повеќе вистини

Сали: Со документарецот на ИРЛ „Убиство во Тетово“ беа кажани повеќе вистини

by Журнал.мк

Со документарецот на ИРЛ „Убиство во Тетово“ беа кажани повеќе вистини-вели поранешниот министер за здравство, Сали. Според него, со постапката која се одвиваше за пожарот во модуларната болница во Тетово, жртвите изгореле по вторпат, а виновниците биле наградени.

„Која е обврската која оваа власт ја има кон Анѓушев и зошто се гази по жртвите од пожарот за корист од неколку милиони евра? Што друго треба да се случи за Ковачевски и Меџити да поднесат оставки?“ – рече Беким Сали, поранешен министер за здравство.

Тој побара одговорност и од државниот јавен обвинител Љубомир Јовески.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More