17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Сали: нема потреба од продолжување на скринингот кај учениците

Најчитани вести

Министерот за здравство Беким Сали порача дека нема потреба да се продолжи скринингот кај учениците, бидејќи процентот на инфицирани ученици е многу мал.

Тој напомена дека бројките на новозаразени секојдневно се следат и сега се наоѓаме во фаза на смирување на четвртиот бран.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com