14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Сали: Здравствените институции постапиле професионално во третирањето на ракометарот Тот

Најчитани вести

Министерот за здравство Беким Сали вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека здравствените институции постапиле професионално во третирањето на ракометарот Денис Тот.

„Го добив извештајот од ДЗС што покажува нормативно правни процедури како е проследена целата постапка, во делот на судска медицина се уште чекаме извештај да ни стигне за да видиме дали се согласуваат“, вели Сали.

На модераторско прашање за тоа што е толку спорно да се добие извештај од судска медицина, со оглед на тоа дека од убиството е поминат голем временски период, Сали вели дека не може да навлезе во професионалноста на вработените во Институтот за судска медицина.

Во продолжение целата изјава:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com