Home » Сали: Денес се одбележува Денот на здравјето, не е за протестирање

Сали: Денес се одбележува Денот на здравјето, не е за протестирање

by Журнал.мк

Министерот за здравство, Беким Сали информира дека како министерство се во постојат контакт со сите здруженија на матичните лекари.

-Овој протест е легитимен, но не е навремен. Ние работиме на нов модел на финансирање на примарната здравствена заштита. Сметам дека денот е за одбележување на Денот на здравјето, а не за протестирање. Јас ќе им се придружам, тоа е легитимно право. Тие ќе ми бидат гости и драго ќе ми биде да ги видам како група, изјави Сали по најавениот протест на лекарите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More