4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Сали ги повика заинтересираните здравствени работници да се пријават во хуманитарните активности во Турција

Најчитани вести

Министерот за здравство Беким Сали преку социјалните мрежи упати јавен повик до здравствените работници.

-Ве повикувам сите кои сте подготвени да учествувате во тековните хуманитарни активности во Република Туркије по разорниот земјотрес. Вашето знаење и искуство во областа на медицината се непроценливи, а секоја помош во вакви случаи е добредојдена. Доколку сте заинтересирани да учествувате, пополнете го формуларот на линкот подолу, а ние ќе обезбедиме дополнителна логистика, напиша Сали.

Ги повика здравствените работници да се придружат и да ја покажат солидарноста и знаењето со цел, како што наведува, да им се помогне на оние на кои навистина им се потребно.

Најнови вести