-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Салиху: До кога вакви медиуми ќе ги манипулираат скопјани?

Најчитани вести

Портпаролот на Град Скопје, Ваљон Салиху, денеска на социјалните медиуми објави чист пример како еден медиум, во овој случај близок до ВМРО, се обидува да ги манипулира граѓаните со објавување на стари слики а презентирани пред јавноста како нови.

Во неговиот твит тој прашува: “До кога вакви медиуми ќе ги манипулираат Скопјани? Денешната вест на Infomax е презентирана како ексклузивна, а користената сликата е очигледно стара. На пример, новата слика која лично бев да ја направам има скрос нов плочник #FakeNews”

Целиот твит можете да гo прочитате на следниот линк:

https://twitter.com/salihu_valon/status/1453309758576992260

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com