Home » Салах нема да го напушти Ливерпул

Салах нема да го напушти Ливерпул

by Журнал.мк

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп se огласи по повод информациите дека Мохамед Салах добил неверојатна понуда од Ал-Итихад. Менаџерот на Ливерпул рече дека нема ни најмала шанса Мохамед Салах да го напушти „Енфилд“.

Медиумите со денови пишуваат за понудата на од Саудиска Арабија. Ал-Итихад би платил 100 милиони евра за оштетата, а Салах за ти години би добил 240 милиони евра.

„Не сме добиле никаква понуда. Мо Салах е играч на Ливерпул, тој е клучен за нашата игра. Доколку има понуда, нашиот одговор ќе биде „не”. Мо е 100 отсто посветен на Ливерпул и за нас таа тема е затворена”. изјави Клоп.

Се очекува Мохамед Салах да го предводи тимот на Клоп на неделното дерби со Њукасл.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More