18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Сакам да се вљубам во Србин! За изјавата на Цеца зборува цел регион

Најчитани вести

Српската фолк ѕвезда Светлана Ражнатовиќ неколкупати во изминатиов период ја посетила Русија, па нејзините фанови почнаа да се прашуваат дали можеби пејачката успеала таму да си ја пронајде својата сродна душа.

Сепак, Цеца вели дека таквите гласини не се точни и дека никогаш не би можела да биде во врска со странец, туку дека нејзиниот партнер мора да биде Србин.

„Бев во Москва два-три пати. Не одев кај Путин, туку имав некои други мои работи“, искрено одговорила цеца за Информер и додала:

„Немам намера да се селам одовде, ниту ме интересираат странци. Очекувам да се вљубам во својата земја, во наш човек, овде! Јас сум локален патриот. А и зошто морам да се вљубам, што ми фали вака?“, се почегувала Цеца./slobodenpecat.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com