23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

САД: Пукање во училиште во Ноксвил, едно лице загина

Најчитани вести

Вооружен инцидент во средно училиште во ноксвил, тенеси. Убиено е едно лице, а ранет е полицаец. Властите не наведуваат други детали освен дека едно лице е приведено за натамошна истрага.

„По пристигнувањето на полицијата, осомничениот бил лоциран во еден од училиштните тоалети. Откако одбил да послуша наредба да излезе интервенирала полицијата при што е повреден еден офицер, а напаѓачот е застрела“, изјави Дејвид Рауш, директор, ФБИ.

Истрагата останува активна и треба да покаже кои биле мотивите на напаѓачот. Во меѓувреме, раководството на училиштето потврди дека се обезбедуваат сите услови за децата безбедно да се вратат на настава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести