14.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

САД и донираат 1.296 автоматски пушки М-4 на Армијата на РС Македонија

Најчитани вести

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз денеска во касарната во Ѓорче Петров ќе присуствуваат на примопредавањето на американска донација од 1.269 автоматски пушки М-4 за потребите на Армијата на Република Северна Македонија.

По примопредавањето на американската донација министерката Шекеринска и амбасадорката Брнз ќе дадат изјави за медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести