-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Рускосвка: Обвинителството има информации за бегството на Груевски, ама нема докази за да се покрене обвинение

Најчитани вести

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска во вечерашното гостување во Трилинг изјави дека се уште стои зад изјавата дека зад организираниот упад во Собранието стои Никола Груевски.

Русковска говореше и за бегството на Груевски во Унгарија. Таа вели:

-Обвинителството има информации ама нема докази за да се покрене обвинение за било кој обвинителството мора да достави докази пред судот – истакна Русковска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com