21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Русковска најави финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во куќен притвор

Најчитани вести

Обвинителката Вилма Русковска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.

„Не знам кои се судиите. Чекам да го добијам решението, но ќе покренам финансиска истрага”, вели Русковска за дел од медиумите и не крие дека не е задоволна од ваквата одлука.

Јанева попладнево ја напушти „Шутка” и беше префрлена во куќен притвор во станот на нејзиниот син, откако скопскиот Апелациски суд претходно донесе одлука со која ја уважи жалбата на Јанева.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com