Home » Руски Хирург Објаснува Кои Симптоми Укажуваат На Тромб

Руски Хирург Објаснува Кои Симптоми Укажуваат На Тромб

by Журнал.мк

На појавата на згрутчување на крвта укажуваат болка, вкочанетост, бледа кожа, студени екстремитети, а кога ќе се појават такви симптоми, важно е веднаш да се побара лекарска помош, изјави рускиот кардиоваскуларен хирург Андреј Чупин.

„Важно е да не се игнорираат тие симптоми, туку да се повика брза помош за да не дојдеме до точка кога е нарушена моторната функција на екстремитетите. „Дури и ако на човек му се чини дека „ова не е тоа“, ако ситуацијата не е сосема јасна, подобро е да се осигурате и да посетите лекар“, вели хирургот.

Текстот продолжува на Локално.мк

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More