17.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Руските сили ги нападнаа Луцк и Днипро, Украина: Има загинати, погодена е станбена зграда

Најчитани вести

Нов ден од руската инвазија на Украина

Клучни настани:

Русите ги ракетираат Луцк и Днипро. Украина: Има загинати, погодената е станбена зграда

Сателитските снимки покажуваат промена на тактиката на руските сили пред Киев, сега поделен во два правци

Британците велат дека руските сили за 24 часа се доближиле 5 километри до Киев

Украина соопшти дека Русија го бомбардирала институтот каде што се наоѓа експерименталниот нуклеарен реактор во Харков

За два дена, 80.000 луѓе од регионите Киев и Суми беа евакуирани во хуманитарни коридори

Црвениот крст предупредува дека залихите на вода и храна во опколениот Мариупол се при крај

Русија објави дека го напушта Советот на Европа

Од минута во минута

08:10 Во Днипро погодена станбена зграда

Украинската служба за итни случаи извести дека добиле информации за едно загинато лице во нападот, а зафатени биле и градинка и станбена зграда, пренесува Би-Би-Си.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com